Eğitim

Okullar kapatılacak mı? Bakan Selçuk’tan açıklama geldi!

Artış gösteren vaka sayılarıyla birlikte en çok merak edilen konular arasında okulların kapatılıp kapatılmayacağı bulunuyor. Dün bir televizyon kanalında canlı yayına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullardaki yüz yüze eğitime ilgili açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, Türkiye’nin bu dönemde çok kontrollü gittiğini ifade ederek, gönüllerinden geçenin okulların açık olması olduğunu belirtti. Konuyla ilgili önümüzdeki hafta değerlendirme yapılacağını söyleyen Bakan Selçuk’un açıklamaları haberimizde

“BİZ EĞİTİMCİLER OLARAK OKULLARIN HEP AÇIK OLMASINI İSTERİZ”

Okulların açık olmasını istediklerini, ancak yapılan değerlendirmeler sonucunda bazı kararların çıkabileceğinin de altını çizen Bakan Selçuk, “Biz eğitimciler olarak okulların hep açık olmasını isteriz. Türkiye dünyada en çok okul kapatan dördüncü ülke. Türkiye çok kontrollü gidiyor. Bu bağlamda vakaların artması, Sağlık Bakanlığımızın bu konudaki çalışmaları, Bilim Kurulu’nun önerilerini değerlendirdiğimizde elbette bazı kararlar çıkabilir. Bizim gönlümüz okulların açık olması yönünde” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DEĞERLENDİRME YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Vakaların artmasını toplumsal olarak değerlendirdiğinizde elbette bazı kararlar çıkabilir ama bizim gönlümüzden geçen, okulların açık olması. Önümüzdeki süreç elbette kabine toplantılarında sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında tümüyle değerlendiriliyor. Durumun Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek”

TÜRKİYE ÇOK KONTROLLÜ GİDİYOR

Türkiye’nin salgında çok kontrollü gittiğini ve birkaç gün içerisinde 125 bin öğretmenin aşılanacağının altını çizen Bakan Selçuk’un açıklaması şu şekilde:

“2 Mart’tan itibaren yerinde karar dönemine geçilmişti. Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyor. 9 il hariç ortaokul ve liseler eğitim öğretimde bir kapanma söz konusu oldu. Yalova, Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu. İller kendi durumunu dikkate alarak ona göre karar verme sürecini hayata geçiriyorlar. Önümüzdeki süreç elbette kabine toplantılarında sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında tümüyle değerlendiriliyor. Durumun Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’yla değerlendiriliyor. Önümüzdeki hafta da bu tür değerlendirme Cumhurbaşkanımızın başkanlığında hayata geçecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir