Gündem

Vali açıkladı! Ramazan sonuna kadar acil tedbir planı uygulanacak!

Vakaların ciddi derecede artış göstermeye başladı Erzurum’da koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındı. Vakaların artış gösterdiği Erzurum’da Vali Memiş tarafından yapılan açıklamada Ramazan sonuna kadar acil tedbir planlarının uygulanacağını duyurdu. Detaylar haberimizde

Açıklama Erzurum Valisi Okay tarafından yapıldı. Okay yaptığı açıklamasında Ramazan ayı sonuna kadar kent genelinde tedbirlerin sıkılaştırılacağını ifade etti. Esnafı, vatandaşı korumak adına daha fazla alanda olacaklarını belirten Vali Memiş’in açıklamaları haberimizde

“BİZİ BAĞIŞLASINLAR TEDBİRLERİ SIKILAŞTIRACAĞIZ”

Vatandaşlara yapılan duyurularda tedbirlerin sıkılaştırılacağını ifade eden Memiş, “Esnafımızı, vatandaşımızı korumak için daha çok alanda olacağız. Bizzat benim başkanlığımda, onları korumak için bizi bağışlasınlar tedbirleri sıkılaştıracağız” dedi.

ÇOK ACİL BİR PLAN UYGULANACAK

Bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında teravih namazlarının da evlerde kılınacağını hatırlatan Vali Memiş, şu açıklamayı yaptı:

“Vaka artışları ciddi boyutta. Çok acil bir plan uygulayacağız. Şehir Hastanesi alarm vermeye başladı. 1500 yatak kapasiteli hastanenin neredeyse tamamına yakını dolmaya başladı. Mutlaka vatandaşlarımız kurallara ve tedbirlere dikkat etsin. Bizi alanda daha çok görecekler. Polisimiz, jandarmamız, sağlık ekiplerimiz, belediye personelimiz, muhtarlarımız başta olmak üzere bütün paydaşlarımızla daha sıkı tedbirler uygulayacağız.Elbette denetimler sağlanacak fakat önce halkımız kurallara uysun. Yapılacak denetimlerle önce vaka artışlarını durduracağız sonra geriye doğru sayıyı azaltacağız. Bütün paydaşlarımızla bunu başaracağız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir