Ekonomi

Emekliler dikkat! 2 bin TL ödemenin tarihi belli oldu!

Emeklileri yakından ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandı. Her yıl bayramlarda verilen 1.000 TL’lik bayram ikramiyesi bu yıl Mayıs ayının ilk ayında hesaplara yatırılacak. Yapılan açıklamaya göre sürekli iş göremezlik geliri olanlara da ikramiye verileceği belirtildi.

13 milyon TL emekli, bayram ikramiyesinin ne zaman yatacağını merak ediyordu. Emeklilere ödenecek olan bayram ikramiyesi Mayıs ayının ilk haftasında hesaplara yatırılacak. Ramazan Bayramı için Mayıs ayının ilk haftasında yatırılacak olan ödemenin, Kurban Bayramı için 12 – 16 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

Temmuz ayında ödeme alması beklenen emekliler, hem maaşlarını zamlı alacak hem de ikramiye ödemelerini Kurban Bayramı öncesi alabilecek.

ÖDEMELER BAYRAMDAN BİR HAFTA ÖNCE

Ramazan Bayramı’nın ilk günü bu yıl 13 Mayıs tarihine denk geliyor. SGK tarafından gelen bilgiye göre kurum, emeklilerin ikramiyelerini bayramdan 1 hafta önce hesaplara yatırılması adına çalışmalara başladı bile. SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerin ikramiye ödemelerini aynı gün alması ya da bayramdan önceki dönemlerde hesaplarda olacağı söylentiler arasında.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNE ZAM YAPILACAK MI?

2018 yılından beri her 2 bayramda da emeklilere 1.000’er TL’lik ödeme yapılıyor. Şu ana kadar emekli ikramiyelerine zam yapılmadı. Emekli ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı konusu henüz netleştirilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir