Gündem

Ramazan’da tam kapanma olacak mı? Kabine toplantısının günü belli oldu!

Tüm Türkiye merakla Ramazan ayı için çeşitli koronavirüs kararlarının alınacağı Kabine Toplantısını bekliyor. Konuyla ilgili Kabine Toplantısının ne zaman yapılacağı merak edilirken, toplantının tarihi kesinleşti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak olan Bilim Kurulu tavsiye kararlarını Kabine toplantısında sunacak. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman?

Son koronavirüs kararların alınacağı Kabine Toplantısı Salı günü düzenlenecek. Düzenlenen toplantı sonrasında da alınması beklenen koronavirüs kararları netleşecek.

SALI GÜNÜ KABİNE TOPLANTISI

Bilim Kurulu Pazartesi günü toplanacak. Toplantı sonrasında alınması planlanan kararlar öneri olarak sunulurken, toplantının en temel gündemini koronavirüs oluşturacak. Tavsiye kararları Kabine üyelerine aktarılacak.

YENİ RİSK HARİTASI HAZIRLANACAK

Aynı zamanda illerdeki vaka sayısını anlatan risk haritası da paylaşılacak. Harita üzerindeki risk durumu değerlendirilecek ve Ramazan ayınca vatandaşların hareketini azaltmak adına birtakım kararlar alınacak.

ALINMASI BEKLENEN TEDBİRLER

Koronavirüs salgınında vakaların azaltılması için Ramazan’da bazı tedbirlerin alınması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı, “Ramazan ayında ülkemizi dinlendirmek istiyoruz” açıklaması ile kısıtlamalarla ilgili ilk sinyali vermişti. Bu toplantıda tam kapanma olup olmayacağı, kafe ve restoranların kapatılması, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması gibi birtakım kararların alınması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir