Ekonomi

Uzman isimden flaş gram altın tahmini! Bu tarihte 600 TL olabilir!

Son dönemlerde dalgalı bir grafik çizen ve yatırımcısını şaşırtan altın fiyatları ile ilgili çeşitli tahmin açıklamaları gelmeye devam ediyor. Son olarak Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yükseliş için tarih verdi. Yaptığı açıklamaya göre altın fiyatları belirtilen tarihte 600 TL olabilir..

Gram altın, küresel altın fiyatlarındaki değişimlerle birlikte düşmeye başlayınca, haftaya da değer kaybı ile başladı. Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley altın fiyatlarına ilişkin yaptığı açıklamasında, “Altın, şimdilik 1.730-1.760 dolar aralığında işlem görecek gibi duruyor. Bitcoin’in ise şu an için güvenli varlık olarak tercih edildiği görülüyor. Altın hala ABD Hazine tahvili faizinin insafına kalmış durumda” ifadesini kullandı.

YAZ AYLARINDA YÜKSELEBİLİR

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarının yaz aylarında yükselebileceği ve hatta gram altının 600 TL’yi bulabileceğini şu sözlerle ifade etti:

“Altın yatırımcısı düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmeli. Kısa vadeli geri çekilmeler alım fırsatı verecektir. Mayıs haziran aylarına dikkat çekmek istiyorum. Gram altın TL fiyatı 470-480 seviyesi yukarı yönlü kırılabilir yükselişlerini 508-515 lira aralığına kadar devam ettirebilir”

“GRAM ALTN 600 TL SEVİYESİNE KADAR DEVAM EDECEĞİNİ ÖN GÖRÜYORUM”

“Biraz daha yaz aylarına baktığımız zaman gram altın TL fiyatında 540-560 lira aralığı yukarı yönlü kırılabilir ve yükselişlerini 600 liraya kadar devam ettirebilir. Gram altında geçen yılın zirvesi 540 seviyesi idi. Bu yıl yaz aylarında yükselişlerin 600 seviyesine kadar devam edeceğini ön görüyorum. Bu düşüler son alım fırsatı olarak değerlendirmeli”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir