Kültür-sanat

Yeşilçam oyuncusu Mustafa Dik’in 24 gün önce hayatını kaybettiği öğrenildi!

Gelen bir son dakika haberine göre Yeşilçam’ın usta oyuncularından olan Mustafa Dik’in 24 gün önce hayatını kaybettiği öğrenildi. Oyuncunun acı haberini Ses Sanatçısı ve Yazar Onur Akay duyurdu.

Bugüne kadar çeşitli Yeşilçam yapımlarında rol usta oyuncu Mustafa Dik hayatını kaybetti. 78 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncunun acı haberi günler sonra geldi. Onur Akay, usta oyuncunun 24 gün önce hayatını kaybettiğini açıkladı.

Mekansız Kurtlar, Yılmayan Şeytan, Sakar Şakir, Atla Gel Şaban, Sahte Kabadayı, Umudumuz Şaban, Gerzek Şaban, Uç Güzel Güvercinim, Babanın Evlatları, Buyrun Cümbüşe gibi pek çok yapımda rol alan oyuncu Mustafa Dik, solunumun kesilmesi sebebiyle hayatını kaybettiği belirtildi.

18 MART’TA VEFAT ETMİŞ

Usta oyuncunun vefat haberini 24 gün boyunca duyurulmamasına dikkat çeken Akay, şu açıklamayı yaptı:

“Yeşilçam oyuncularından Mustafa Dik’i 24 gün önce 18 Mart 2021 Perşembe günü kaybetmişiz. Maalesef telefonuma gelen mesajlar yoğun olduğu için, 24 Mart’ta gelen bu mesaj çok aşağıda kalmış ve fark etmemişim. Bugün eski mesajlarıma bakarken görünce, neden vefat etti diye arama motorunda Mustafa Dik’in ismini arattırdım ancak medyada yer almadığını ve hiç kimse tarafından duyulmadığını görünce daha da çok üzüldüm ve içime hicran oldu. Kendi kendime işte Felaket Tellalı’nın önemi dedim ve hemen ölüm nedenini araştırdım. Bazı filmlerde başrolde de oynayan Mustafa Dik, yıllardır Tarsus’da bir huzurevinde kalıyormuş ve 18 Mart’ta birdenbire solunumu kesilmiş ve solunum arresti nedeni ile vefat etmiş. Huzurevi yetkilileri Mustafa Dik’in kızlarına ulaşmış ama gelecek durumda değiliz demişler ve bunun üzerine huzurevi personeli usta oyuncuyu sessiz, sedasız ve kimsesiz bir şekilde son yolculuğuna uğurlayarak, Tarsus Yeni Mezarlık’ta defnetmiş”

MUSTAFA DİK KİMDİR?

Usta oyuncunun hayatını kaybettiğinin duyurulmasından sonra Mustafa Dik kimdir? araştırılması yapılmaya başlandı. 1943 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelen usta oyuncu, Bize Türk Derler, Ringo Gestapo’ya Karşı, İntikam Fırtınası, Mekansız Kurtlar, Yılmayan Şeytan, Sakar Şakir, Atla Gel Şaban, Sahte Kabadayı, Umudumuz Şaban, Gerzek Şaban, Uç Güzel Güvercinim, Babanın Evlatları, Buyrun Cümbüşe gibi çeşitli filmlerde rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir