Ekonomi

Emekli bayram ikramiyesinde kritik gün! Emekli ikramiyelerine zam yapılacak mı? İşte gündemde olan rakamlar!

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren önemli bir karar açıklanacak. Bugün düzenlenecek olan Bakanlar Kurulu sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi zammının ne kadar olduğunu açıklayacak. İşte emekli ikramiye için gündemde olan rakamlar..

Emeklilere 2018 yılından beri her yıl 2 defa 1.000 TL’lik bayram ikramiyesi veriliyordu. Bayram ikramiyelerinin enflasyon oranında artırılacağının duyurulmasından sonra gözler Erdoğan’ın açıklama yapacağı Kabine Toplantısına çevrildi.

BUGÜN NETLEŞECEK

Emekliler alacakları bayram ikramiyesinin ne kadar olacağı ve ne kadar zamlanacağını merak ediyor. Konu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açıklama ile netleşecek.

KONUŞULAN RAKAMLAR

Emekli ikramiyeleri için zam miktarı, son açıklanan yıllık enflasyona göre (16,19) oranında yapılırsa, 162 TL zam yapılması bekleniyor. Yüzde 8,36 olarak Temmuz – Aralık 2020 enflasyonu dikkate alınırsa da 83 TL zam yapılacak.

65 YAŞ ÜSTÜNÜN EMEKLİ İKRAMİYESİ EVLERİNE TESLİM EDİLECEK

65 yaş üstü vatandaşlar, talep ederlerse, emekli ikramiyelerini evlerine isteyebilecek. Aynı zamanda hasta olan vatandaşların da talep etmesi durumunda emekli ikramiyelerini evde almaları konusunda kolaylıklar sağlanacak. Hak sahibi kişilerin bayram öncesinde vefat etmesi halinde ise ikramiyeyi varisleri alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir