Ekonomi

Dolar 10 TL seviyesini görür mü? Morgan Stanley’den flaş kur tahmini

Piyasalar Merkez Bankası’nın 15 Nisan’daki faiz kararına kilitlenmişken ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley’den flaş dolar kuru tahmini geldi. Stanley, Doların önümüzde ki günlerde 10 TL’yi görebileceğini iddia etti!

Dolar/TL yeni haftaya yukarı yönde başladı. Geçtiğimiz hafta 8,15 seviyelerinde yatay seyirle başlayan dolar kuru bu sabah 8,18 liradan başladı.

GÜNCEL KUR

Yeni haftaya da yükselişle başlayan dolar/TL, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,1 yükselişle 92,3 seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 0,2 primle 9,7450’den, sterlin/TL yüzde 0,5 artışla 11,2720’den satılıyor.

FAİZ KARARI BEKLENİYOR

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun ilk Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında TCMB’nin politika faizini yüzde 19 seviyesinde sabit tutması bekleniyor.

MORGAN STANLEY’DEN DOLAR TAHMİNİ

ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley bu senaryoda dolar/TL’nin 9.50-10 seviyesini test etmesini bekliyor. Yatırım bankası TCMB’nin bu hafta sıkılaştırma yanlısı bir söylem ya da yönlendirme yapması halinde ise dolar/TL’nin 7.75-8.00 bandına düşebileceğini bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir