Genel

Kuaförler ve berberler açık mı? Kuaför ve berberler kapanacak mı?

Dün düzenlenen Kabine Toplantısı sonrasında kameralar karşısında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra vatandaşlar kuaför ve berberler açık mı? sorusunu sormaya başladı. geçtiğimiz yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yasak kararı ile birlikte kuaför ve berberler kapanmıştı. Peki, dün alınan kararlarla birlikte kuaförler ve berberler açık mı?

İçişleri Bakanlığı, vatandaşların merakla beklediği genelgeyi gün gece 81 il valiliğine gönderdi. Gönderilen genelge ile birlikte kuaför ve berberler kapalı mı? sorusu da yanıt buldu.

17 MAYIS TARİHİNE KADAR KAPALI OLAN YERLER

Genelgede koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mayıs tarihine kadar kapalı olan mekanlar, şu şekilde tek tek sıralandı

Genelgede yer alan ifadelere göre; Aşağıda belirtilen işyerlerinin faaliyetlerine 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar geçici olarak ara verilecektir.

Halı saha, yüzme havuzu, Spor salonu, güzellik merkezi/salonları, hamam ve saunalar, lunaparklar ve tematik parkları,

Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler,

İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu gibi yerler.

Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebilecek.

Buna göre berber ve kuaförler açık olması bekleniyor. Yasak kapsamında berber ve kuaförlerin çalışma saati 07.00 – 18.00 arasında olacağı öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir