Gündem

Acı haber! Başika’daki Türk askeri üssüne saldırı! Şehidimiz var!

Irak’ın kuzey bölgesinde bulunan Başika üs bölgesine düzenlenen füze saldırısından acı haber geldi. Saldırı sonrasında 1 askerimiz şehit oldu, bir sivil yaralandı. Olay sonrasında Milli savunma Bakanlığı tarafından bölgeye SİHA gönderilerek gerekli tedbirleri aldı.

MSB, Irak’ın kuzeyindeki Başika bölgesinde düzenlenen roket saldırısında bir askerimizin şehit olduğunu duyurdu.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Başika üs bölgesinde gece saatlerinde roketli saldırı düzenlendiği belirtildi. 3 roketten bir tanesinin üs bölgesi, diğer ikisinin de köye düştüğü bildirildi. Meydana gelen saldırıda bir askerimiz şehit olurken, köyde bir çocuğun da yaralandığı aktarıldı.

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesinde bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlenmiştir. Atılan üç roketten biri üs bölgesine, diğer ikisi köy içerisine düşmüştür. Saldırıda bir kahraman arkadaşımız şehit olmuş, köyde yaşayan bir çocuk da yaralanmıştır.

Bölgede bir SİHA görevlendirilmiş ve gerekli tedbirler derhal alınmıştır. Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabıt, yaralı çocuğumuza da acil şifalar diliyoruz.

“YAPILAN SALDIRIYI BEDELSİZ VE CEVAPSIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesine yapılan saldırıya ilişkin yaptığı açıklamasında, “Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika üs bölgesine bu gece yapılan roketli saldırıda şehit olan kahraman askerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu saldırıyı yapanlara gereken bedel misliyle ödetilecektir. Kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz ülkemizin güvenliğine dönük tehditleri önlemek için Irak içinde bulunmaktadır. Vatan savunmasını yüksek bir şuur ve fedakarlıkla yerine getiriyorlar. Şehitlerimize rahmet olsun. Yapılan hiçbir saldırıyı cevapsız ve bedelsiz bırakmayacağız” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir