Genel

Diyanet İşleri duyurdu! Yeni bir karar alabiliriz!

Gelen bir son dakika haberine göre Diyanet İşleri Ali Erbaş tarafından flaş bir açıklama geldi. Katılmış olduğu canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Erbaş, vaka sayılarının düşmesi durumunda yeni karar alınabileceğini belirtti.

Bir televizyon kanalında canlı olan yayınlanan iftar programına katılan Erbaş, bu Ramazan’ın da salgının gölgesinde geçirildiğini ifade ederek, teravih namazlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erbaş, yaptığı açıklamasında kararların vaka sayılarının düşüşüne göre değişebileceğini söyledi.

“VAKA SAYILARI AŞAĞILARA DÜŞERSE BİZ ONA GÖRE YENİDEN KARAR ALABİLİRİZ”

Erbaş, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Camilerde salgınla mücadelede insanımız o kadar tedbirli ki zaten temizlik olmadan Müslümanlık olmaz, temizlik olmadan camiye gidilmez. Bütün bunlara rağmen biz dedik ki mademki son zamanlarda vakalarda bu kadar artış oldu, milletimize yardımcı olalım, teravih namazlarımızı evde kılalım. Farz namazlarımızı, cuma namazımızı camilerde, bu tedbirlere riayet ederek kılalım dedik. Allah razı olsun milletimiz anlayışla karşıladı. Ramazanın ortasından sonra vaka sayıları aşağılara doğru düşerse biz ona göre yeniden bir karar alabiliriz ama milletimizin bu anlayışına, bu ferasetine gerçekten teşekkür ediyorum. Yeter ki bu virüs, bir insana daha bulaşmasın”

ORUÇ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Orucun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini belirten Erbaş, bunun bilim adamları tarafından ispatlanan bir gerçek olduğunu da ifade etti. Orucun fizyolojik, sosyolojik ve psikolojik faydalarına değinen Erbaş, ruhun sağlıklı olmasını, bedenin sağlıklı olmasını sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir