İş İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine sözleşmeli bilişim personel alımı yapılacağı duyuruldu. Çeşitli birimlere KPSS puan şartlı yapılacak alım için ilan yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanı için başvuruların 26 Nisan’da başlayacağı ve 30 Nisan’da sona ereceği ifade edildi

Milli Eğitim Bakanlığı Kıdemli Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı, Kıdemli Sistem Çözüm Mimarı, Kıdemli Yazılım Uzmanı (JAVA), Kıdemli Ağ (Network) Altyapı Ve Konfigürasyon Uzmanı , Sistem Yöneticisi (Unix), Raporlama, Veri Ambarı Uzmanı, Yazılım Önyüz (Front-End) Uzmanı, Ağ (Network) Uzmanı personelleri alınacak.

MEB TÜM DETAYLARI AKTARDI

YDS ve KPSS puan şartının arandığı sözleşmeli personel alımına ilişkin yayımlanan ilanda tüm detaylar aktarıldı. İşte MEB sözleşmeli personel alım detayları:

“Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca; 2019 ve 2020 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 24‐28 Mayıs  2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 10 (on) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr – personel.meb.gov.tr- yegitek.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır”

YAYIMLANAN DUYURUNUN DETAYLARINI VE SINAV TARİHLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir