Genel

Türk Hava Yolları Rusya’ya olan uçuşlarını 1 Haziran’a kadar durdurdu!

Gelen bir son dakika haberine göre Rusya Türkiye’ye aldığı uçuş kısıtlamasından sonra Türkiye’de Rusya’ya olan uçuşlarını askıya aldı. Alınan karara göre THY, 1 Haziran tarihine kadar Rusya varışlı tüm uçuşları durdurdu.

Konuyla ilgili karara ilişkin açıklama resmi makamlar tarafından alındı. THY sosyal medya hesabında yapılan açıklamada 15 Nisan ile 1 Haziran arasında uçuş kararının geçerli olduğu duyuruldu.

KARŞILIKLI 2 SEFER YAPILACAK

Türkiye Havayolları Rusya’nın almış olduğu karar sonrasında, ülkemizde Rusya’ya varışlı uçuşların geçici olarak durdurulduğunu duyurdu. Bu dönem içerisinde Türkiye ile Rusya arasında karşılıklı olarak haftada sadece 2 sefer olacağı aktarıldı.

THY tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“15 Nisan ile 1 Haziran 2021 tarihleri arasında Rusya Federasyonu çıkışlı ve varışlı tüm seferler durdurulmuştur. Bu süre boyunca Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında, karşılıklı olarak haftada iki sefer icra edilecek olup uçuşlarınız hakkında güncel bilgiler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bilet değişikliği ve diğer talepleriniz için işlemlerinizi, 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizden, satış ofislerimizden veya biletinizi satın aldığınız acenteye başvurarak gerçekleştirebilirsiniz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir