Gündem

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı mı uygulanacak? Ramazan Bayramı hangi gün?

Türkiye geçen yılda olduğu gibi bu yılda Ramazan ayını koronavirüs gölgesinde geçiriyor. Ramazan ayında uygulanan kısmi kapanma sonrasında Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? sorusu gündemde bomba etkisi yarattı. Ülkemizde günlük koronavirüs vakalarının 60 bini geçmesi üzerinde herkes Ramazan Bayramı’nda alınacak kararı bekleniyor.

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri merakla bekleniyor. Ramazan’ın ikinci gününde bayrama sayılı günlerin kalmasıyla birlikte kısıtlamaların olup olmayaağı araştırılıyor. GEçtiğimiz yıl, Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’ndan sonra açıklama yapması bekleniyor. Henüz Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı ile ilgili alınmış ya da açıklanmış bir karar bulunmuyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UYARMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamasında, “Şayet bu iki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecektir” açıklamasını yapmıştı.

RAMAZAN BAYRAMI HANGİ GÜN?

11 ayın sultanı olan Ramazan bu yıl 13 Nisan itibariyle başladı. Ramazan Bayramı’nın ilk günü 13 Mayıs’ta başlıyor, 15 Mayıs’ta bayram sona erecek. Bu süreç içerisinde vaka sayılarına göre yasak ya da kısıtlama kararlarının alınabileceği öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir