İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Öğretmenevine Ön Büro Elemanı alınıyor! Başvuru ekranı açıldı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Açık İş İlanları üzerinden yeni bir personel alım ilan yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanı kapsamında Öğretmenevi’ne ön büro eleman alımı yapılacağı duyuruldu. İŞKUR üzerinden alınan başvurular, 19 Nisan tarihinde sona erecek. Giresun Tirebolu Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’ne yapılan KPSS’siz büro memur alımı için detaylar haberimizde

KPSS şartsız personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alımı kapsamında öğretmenevine daimi büro memuru alınacak. Kamu büro memuru alımı için adayların taşıması gereken birtakım başvuru şartları bulunmaktadır.

EVRAKLARIN TESLİM EDİLMESİ GEREKİYOR

Kamu büro memur alım ilanlarını araştıranlar için yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alımı kapsamında Öğretmenevi bünyesine büro memuru alınacak. Başvuruda bulunmak isteyen adayların 21 Nisan tarihine kadar evraklarını hazırlayarak teslim etmesi gerekmektedir.

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder.  Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

8) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

9) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL ŞARTLAR

Resepsiyon (Ön Büro Elemanı) mesleğinde en az 1 yıl çalışmış olmak (belge ile sunulacak)

Tirebolu ilçesinde ikamet ediyor olmak (belge ile sunulacak)

İstenen evrakların 21.04.2021 Çarşamba günü saat 17:00 mesai itimine kadar Tirebolu Öğretmenvi ASO Müdürlüğünüe elden teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapıp evraklarını teslim etmeyen adaylar noter kurasına dahil edilmeyecektir.

Mülakat tarihi: 26.04.2021 pazartesi

Mülakat Yeri: Tirebolu Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü

BAŞVURU VE İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir