İş İlanlarıPersonel Alımı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne memur alımı yapılacak! Başvurular internetten alınacak!

Gelen bir son dakika haberine göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne memur alımı yapılacak. Çeşitli meslekler için yapılacak memur alımına ilişkin duyuru TBMM’nin resmi sayfasında yer aldı. Memur alımı için başvurular 19 Nisan tarihinde başlayacak olup, 3 Mayıs tarihinde sona erecektir. TBMM memur alımı için detaylar haberimizde

TBMM’nin resmi web sayfasında yer alan duyuruya göre Osmanlıca arşiv belgelerinin tespiti,çevirisi, düzenlenmesi ve yapılacak diğer işler için 10 memur alımının yapılacağı aktarıldı. TBMM memur alımı için beklenen başvurular yarın başlıyor.

BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDA ALINACAK!

Konuyla ilgili TBMM’nin resmi web sayfasında yer alan duyuruya ilişkin şu ifadeler kullandı:

“Başvurular,19.04.2021 – 03.05.2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylar başvuru süresi içinde başvuruda bulunduğu kadroya ilişkin öğrenim belgesi (diploma) ile kadrolar itibarıyla sınav ilanında belirtilen belgenin bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) başvuru sisteminde kayıtlı e-posta adresleri üzerinden ikb.sinav@tbmm.gov.tr mail adresine gönderecek olup belge ibrazında bulunmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır”

SINAV ŞEKLİ

Sınavın yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2019-2020 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır.

Kadro unvanlarına göre KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dâhil) sözlü sınava alınacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

Sınava başvuruda bulunacak adayların;

  1. a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,
  2. b) Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az altmış puan almış olmaları, gerekmektedir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir