Genel

Kırmızı ilde artan vakalar sonrasında valilikten yeni karar! 25 Nisan’a kadar yasaklandı!

Vakalar tüm Türkiye genelinde ciddi derecede artış gösterdi. Artan vakalar sonrasında il genelinde peş peşe yeni kararlar alınmaya başlandı. Kırmızı yüksek riskli iller arasında olan Trabzon Valiliği il genelinde 25 Nisan’a kadar yeni bir kararın alındığını duyurdu.

Trabzon’da da sürekli olarak artış göstermeye devam eden vaka sayıları sonrasında valilik yeni bir karar aldı. Bu kapsamda  il genellinde belirlenen yerlerde 1 hafta boyunca (25 Nisan’a kadar) tüm etkinliklerin yasaklandığı açıklandı.

YASAK 25 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Valilik, yaptığı açıklamasında tüm etkinliklerin 19 Nisan – 24 Nisan 23.59’a kadar yasaklandığını duyurdu. Yasakların yapılacağı adresler ise yayımlanan yazılı ifade de yer aldı.

VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

Valilik tarafından alınan yasak kararı kapsamında şu ifadeler kullanıldı:

İlimizde milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, dünya genelinde salgın olarak yayılan coronavirüsün (Covid-19) toplum geneline yayılmasının önüne geçilebilmesi, suç işlenmesinin önlenmesi, olası yağma ve infial yaratabilecek olayların önüne geçilebilmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması amacıyla;

Valilik ve Kaymakamlık Makamlarının uygun göreceği etkinlikler (Devlet Kurum Kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların düzenleyeceği gelenek, göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel ticari ve ekonomik amaçlı yapılan toplantılar) hariç olmak üzere, İlimiz Ortahisar İlçesinde halkın yoğun olarak bulunduğu; 15 Temmuz Şehitleri ve Hürriyet Parkı (Meydan Parkı), Uzun Sokak, Kahramanmaraş Caddesi, Kunduracılar Caddesi, Gazipaşa Caddesi, Cumuhuriyet Caddesi, İskele Caddesi, Atapark, pazaryerleri ile park-bahçe, mabetlerde ve Kamu hizmeti görülen bina ve tesisler ile bunların eklentilerinde yapılacak olan, her türlü açık hava toplantısı, kapalı yer toplantısı, yürüyüş, miting, basın açıklaması, protesto eylemi, çadır kurma,  insan zinciri, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, el ilanı ve broşür dağıtma, anma töreni, toplu karşılama ve açılışlar vb. türdeki eylem ve etkinlikler Valilik Makamının 19/04/2021 tarihli ve 12470-1 sayılı Olur’u ile 19/04/2021 günü saat: 15.00’dan 25/04/2021 günü saat: 23.59’a kadar  YASAKLANMIŞTIR.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir