Ekonomi

Bakan Selçuk müjdeyi verdi! 1 Eylül’e kadar uzatıldı!

Gelen bir son dakika haberine göre Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında süreli engelli raporları olan vatandaşların evde bakım yardımları ile engelli aylıklarından faydalanma süresinin uzatıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk, 1 Eylül 2021 tarihine kadar, süreli engelli raporlarının sürelerinin uzatıldığını, “Süreli engelli raporları 1 Eylül 2021 tarihine kadar geçerli sayılacak” dedi.

1 EYLÜL 2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI

Bakan Selçuk, koronavirüs salgınına karşın alınan tedbirlere ek olarak vatandaşların mümkün olduğu kadar kalabalık ortamlarda uzak durmalarını sağlamak adına önlemlerin devam etiğinin altını çizerek şunları söyledi:

“Evde bakım yardımı ile engelli aylıklarından yararlanan engellilerimizin süreli engelli sağlık kurulu raporlarını rapor geçerlilik süresi bittikçe yenilemeleri gerekiyor. Ancak artan KOVID-19 vaka sayıları ve sağlık hizmet sunucularındaki yoğunluk nedeniyle engellilerimize sunduğumuz hizmetlerde bir aksama yaşanmaması için süresi 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren sonlanmış veya sonlanacak süreli engelli raporu bulunan ve raporları yenilenmemiş olan vatandaşlar, evde bakım yardımı ile engelli aylıklarını 1 Eylül 2021 tarihine kadar alabilmeye devam edecekler”

Bakan açıklamasının devamında 535 bin evde bakım yardımı alan ile yaklaşık olarak 800 bin engelli aylığı alanların mağduriyet yaşamaması adına Eylül ayına kadar raporlarını yenilemeleri gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir