Eğitim

Bakan Selçuk duyurdu! Sınavlar ertelenecek mi? Sınavlar hakkında son durum..

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk tarafından açıklama geldi. Vaka sayılarının artış göstermesi ile birlikte okulda 3 Mayıs tarihinde yapılması planlanan yüz yüze sınavlara ilişkin açıklama bekleniyordu. Beklenen açıklama Ziya Selçuk tarafından yapıldı.

Ziya Selçuk, yaptığı açıklamasında 3 Mayıs tarihindeki sınavların ertelenip ertelenmeyeceğine dair açıklık getirdi. İşte sınava girecek öğrenciler için beklenen açıklama..

“İHTİYAÇ OLURSA DERHAL ERTELERİZ”

Bakan 3 Mayıs’taki sınavlara ilişkin yaptığı açıklamasında ihtiyaç olması durumunda sınavların derhal ertelenebileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Riskin düşük seviyede de olsa dikkate alınması gerektiğini eğitim bilimciler olarak kendi içimizde değerlendirip böyle yapıyoruz. O yüzden açıp kapatmalar oluyor. 3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız”

“TABLOYA BAKIP BÖYLE BİR KARARI GÖZDEN GEÇİRİRİZ”

Tabloya bakılıp yeniden bir karar alınması durumunda tereddütsüz bunu yapacaklarını belirten Bakan Selçuk, açıklamasının devamında, “Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız ya da bir beklentimiz olamaz, buna hakkımız yok. Çünkü çocuklarımız, kıymetli velilerimiz, öğretmenlerimiz kıymetli bizim, o yüzden de tümüyle tabloya bakıp, veriye bakıp, bilime bakıp, böyle bir kararı gözden geçiririz, yeniden ele alırız” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir