Kültür-sanat

Acı haber! Tülay Bilginer hayatını kaybetti

Gelen bir son dakika haberine göre Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci, yazar ve senarist Tülay Bilgiler hayatını kaybetti. Acı haber Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından duyuruldu. Peki, Tülay Bilginer kimdir?

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada Tülay Bilginer’in vefatına ilişkin baş sağlığı mesajı yayınladı. Yayımlanan mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Tülay Bilginer’i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Uzun yıllar gazetecilik ve yazarlık alanında başarıyla hizmet veren, önceki TGC Başkan Yardımcılarından kaybettiğimiz Recep Bilginer’in kızı, Engin Bilginer’in de kardeşi olan Tülay Bilginer’in ailesinin, yakınlarının, basın topluluğumuzun acısını paylaşıyor, baş sağlığı ve sabır diliyoruz”

TÜLAY BİLGİNER KİMDİR?

Tülay Bilginer’in vefatı sonrasında internet üzerinden Tülay Bilginer kimdir? araştırması yapılıyor. 1947 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Bilginer, eğitimini Almanya’da tamamladı. Bugüne göre haber ajansları ve çeşitli gazetelerde çalışan Tülay Bilginer, 1987’de yılın gazetecisi seçildi.

Tülay Bilginer iletişim, basınla ilişkiler, reklam, gazetecilik, yazım tekniği, güzel konuşma, metin yazarlığı ve senaryo alanında dersler vermeye başladı. 2014 yılında Aşkın Romansı: Fakat Filmin Sonu Böyle Bitmedi isimli bir roman yazdı.

Sabiha Gökçen’in manevi babası olan Atatürk ile olan hayatını anlatan Mavi Tango isimli televizyon dizisinin senaryosunu, yönetmenliğini ve metin yazarlığını yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir