EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladı! Haziran sonuna kadar uzatıldı!

Gelen bir son dakika haberine göre Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çok önemli bir karar yayımlandı. Kısa çalışma ödeneğinin Haziran ayının sonuna kadar uzatılmasına ilişkin karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Çok sayıda kişinin yararlandığı ve pandemi döneminde verilmeye başlanan Kısa Çalışma Ödeneği uygulaması süresi uzatıldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren karar haberimizde ayrıntılı olarak mevcut.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Çok sayıda kişiyi yakından ilgilendiren karar 23 Nisan 2021 Cuma Resmi Gazete içerisinde yayımlandı. Yayımlanan karar Resmi Gazete’de “Yeni Koronavirüs (Covid-19) Nedeniyle Dışsal Etkilerden Kaynaklanan Dönemsel Durumlar Kapsamındaki Zorlayıcı Sebep Gerekçesiyle Kısa Çalışma Uygulanan İş Yerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin Süresinin Uzatılması Hakkında Karar” başlığı altında duyurularak, yürürlüğe girdi.

Alınan karara göre 17 şubat 2021’de 3556 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile uzatılan Kısa Çalışma Ödeneği 30 haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Yayımlanan kararda, “Yeni koronavirüs nedeniyle dışsal etkilerden kaynakların dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresinin uzatılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunun geçici 23 üncü maddesi gereğince karar verilmiştir” ifadesi yer aldı.

RESMİ GAZETE KARARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir