Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cuma namazını Çamlıca Camii’nde kıldı. Namaz sonrasında cemaate seslenen Erdoğan vatandaşlara koronavirüs açıklamasında bulunarak tedbir ve uyum konusunda daha da hassasiyetli olunması gerektiğini bir kere daha altını çizdi.

Son dönemlerde çok farklı günlerden geçildiğini belirten Erdoğan, alınan kararlarla koronavirüsten kurtulmayı umduklarını ifade etti.

Erdoğan, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

“Çok farklı günlerden geçiyoruz koronavirüs salgınından bir çok yakınımızı kaybettik. Ümmeti Muhammet’in çok sıkıntılı olduğu ayları geride bıraktık, hala sıkıntıları yaşıyoruz. Aynı şekilde bütün dünya yaşıyor.Bir kardeşiniz olarak ricam şudur; aldığımız kararların tedbirlerin tek sebebi ülkemizi yönetiyorsak bu belayı nasıl def ederiz bunun için.Temennimiz odur ki rabbim bizi bu musibetten kurtulmayı nasip eylesin. Bu vesileyle bu belaya kapılanlardan şu ana kadar ebediyete uğurladığımız herkese Allah’tan rahmet diliyorum.Bu ay içinde Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indiği bir ay. İnşallah Kadir gecesini de o coşkuyla yaşayacağız”

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Vatandaşlar, Kabine Toplantısı ne zaman? sorusuna cevap arıyor. 26 Nisan tarihinde düzenlenmesi beklenen Kabine Toplantısında koronavirüs verileri alınacak. Toplantıda son veriler değerlendirilerek, yeni kararların alınıp alınmayacağına dair açıklama yapılması öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir