Genel

BİM’den bu ürünü alanlar dikkat! BİM, özür dileyerek ürünleri toplatmaya başladı!

Vatandaşların en çok tercih ettiği zincir marketlerden biri olan BİM, 23 Nisan Cuma aktüel kataloğunda Simfer markalı bir elektrikli fırının satışa sunulacağını duyurmuştu. Ancak satışa sunulan ürün ile mağazadaki ürünlerin birbirinin aynısı olmadığı ortaya çıktı. Konu ile ilgili özür açıklaması yayımlayan BİM fırınları toplatmaya başladı.

BİM’in internet sayfasında Simfer markalı olan fırının 349 TL’ye satışa sunulacağı duyurulmuştu. 23 Nisan Cuma günü 81 ildeki şubelerde satışa çıkan fırın için şoke eden bir gelişme yaşandı. Fırını hem internet sitesinden hem de mağazadan alanlar, ürün ile karşılaşınca büyük şok yaşadı.

Kutu üzerinde “M4242 Turbo” model yazıldığı ancak kutu içerisinde çıkan model fırının “M4298” model olduğu ortaya çıktı. Simfer markalı fırının özellik kısmında turbo fan ve ışıklandırma seçeneklerinin olduğunun belirtilmesine rağmen, mevcut fırında belirtilen bu özelliklerin olmadığı görüldü. Bu olayla karşılaşanlar konuyla ilgili şikayette bulundu.

BİM ÜRÜNLERİ TOPLATIYOR

Meydana gelen bu olay sonrasında BİM açıklama yaptı. Fırınları toplatma kararı aldığını ifade eden BİM, şu açıklamayı yaptı:

“23 Nisan 2021 Cuma günü mağazalarımızda satışa sunduğumuz Simfer markalı midi fırının afişte yer alan ürün özellikleriyle uyuşmaması nedeniyle satılan ürünlerin toplatılmasına karar verilmiştir. Ürünü satın alan müşterilerimizin en yakın BİM mağazasına iade etmelerini bekler, yapılan hatadan dolayı özür dileriz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir