GündemSağlık

Son dakika O ilimizdeki bir vakada 2 mutasyon birden görüldü! Validen acil talimat geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre Ankara’da uzmanları bile şoke eden bir olay yaşandı. Pandemi hastanelerinin yöneticileri ile toplantı yapan Ankara Valisi Vaip Şahin önümüzdeki 15 gün içerisinde ağır hasta sayısında artış olacağını belirterek, yoğun bakımlara alınan vaka sayısının yüzde 10 artırılması konusunda talimat verildi.

Bir hastada hem Brezilya hem de İngiliz mutasyonunun görülmesi, Ankara’yı harekete geçirdi. Vali Vasip Şahin, uzaktan erişim ile Ankara’daki Pandemi Hastaneleri ile iletişime geçerek, son durumu değerlendirdi.

HASTANE YÖNETİMİNDEN DESTEK İSTEDİ

Yapılan kısa görüşme sonrasında Ankara Valisi Şahin, ağır hasta sayısının artacağına dikkat çekerek, 15 gün içerisinde ağır hasta sayısının artması konusunda bir beklentilerinin olabileceğini ifade ederek, hastane yönetimlerinden bu durumda destek olmalarını beklediklerini belirtti.

15 GÜN AĞIR HASTA SAYISI ARTACAK

Vali Şahin, görüşmesinde önümüzdeki 15 gün içerisinde ağır hasta sayısının artacağını ifade ederek, hastane yönetimlerini konu ile bilgilendirdi.

AYNI ANDA 2 MUTASYON GÖRÜLDÜ

Ankara’daki bir vakada aynı anda 2 mutasyonun görülmesi Başkentlileri korkuttu. Bir vakada hem İngiliz hem de Brezilya mutasyonu tespit edildi. Hastanın hemen tedavisine başlandığı ifade edildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir