Genel

Tam kapanma kararı sonrasında vatandaşlar akın etti! Tamamen tükendi!

Türkiye’de tam kapanma kapsamında alınan karar sonrasında vatandaşlar İstanbul’dan ayrılmak için otogarlara akın etti. Yoğun talep olması sebebiyle bilet sistemleri geçici olarak kilitlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlemiş olduğu kabine toplantısı sonrasında 29 Nisan Perşembe günü ile 17 Mayıs Pazartesi günü arasında tam kapanma uygulanacağını ifade etmişti. Açıklamanın yapılmasının ardından çok sayıda kişi hemen otogara akın etti. Perşembe günü akşam yasak başlamadan önce memleketlerine gitmek isteyenler otogarlara ve bilet satış sayfalarına yöneldi.

KAÇIŞ BAŞLADI

Konuyla ilgili otobüs firması yetkilisi olan Salim tay, yaptığı açıklamasında sabahtan beri otogarın hareketli olduğunu ifade ederek, “Burası hareketli sabahtan beri. Önceki zamanlara göre bayağı bir hareketli. Bayram havası gibi. Karar çıktı millet kaçmaya başladı” dedi.

11 yıldır bir firmanın otobüs şoförlüğünü yapan Taner Ergin herkesin bilet aldığını ifade ederek, “Çoğu zaten internet üzerinden alıyor biletlerini. Dün akşam kararın ardından otogar bu halde görüyorsunuz kalabalığı. Herkes bilet arıyor. Çoğu firmalarda zaten yer kalmadı. Tükendi biletler. Site kitlendi. Kaçış başladı diyelim” dedi.

“BİLET KALMAMIŞ”

Bir vatandaş ise, memleketine gitmek için bilet bulamadığını söylerken, “Yoğunluktan site kitlenmiş. Gidemedik biz. Şu an bilet yok. Bilmiyorum nasıl olacak. Bu gidişle burada kalacağız” dedi.

“MECBUR KAPANMA ŞART”

Kapanmanın şart olduğunu söyleyen bir başka yolcu ise, yaptığı açıklamasında, “Zaten gidecektim ama biraz daha hızlandırdık. Akşam açıklandıktan sonra kararımı hemen değiştirdim hemen yola çıktım zaten. Mecburuz kapanma şart. Daha iyi oldu böyle” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir