Genel

Tam kapanmada alkol satışı yasak mı? Beklenen açıklama geldi!

Ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs salgını sebebiyle Perşembe gününden itibaren 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanma uygulanacak. Yapılan tam kapanma açıklamasından sonra “Tam kapanmada alkol satışı yasak mı?” sorusu hızla araştırılmaya başlandı. Konuyla ilgili açıklama geldi.

Artış gösteren vakaların engellenmesi ve vakaların hızlı bir şekilde 5 binin altına düşürülmesi adına Türkiye’de uygulanan kısıtlama ve tedbir kararları genişletiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında Ramazan Bayramı’nın sonuna kadar devam edecek olan tam kapanma uygulamasına geçileceğini duyurdu.

ALKOL SATIŞI YASAK MI?

İçişleri Bakanlığı’nın gece saatlerinde çıkarmış olduğu genelge ile birlikte vatandaşların akıllarındaki pek çok soru işareti giderildi. Kapanma süreci içerisinde vatandaşlar alkol satışı yasak mı? sorusuna cevap arıyordu. Beklenen açıklama bugün geldi.

ALKOL SATIŞI TÜM GÜNLERDE YASAK OLACAK

Cumhurbaşkanlığı muhabiri olan Serkan Kaya tarafından yapılan açıklamaya göre tam kapanmada alkol satışı yasak olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Kaya, şu ifadeleri kullandı.

30 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında * Alkol satışı tüm günler yasak olacak.

Yapı marketler kapalı olacak.

AVM, kuaför, berber gibi işletmeler kapatılacak.

Uçak, gemi, tren, otobüs bileti almak için seyahat izin belgesi şart olacak.

ÖSYM tarafından hafta sonu yapılacak sınavlar aynen devam edecek. (ALES İPTAL EDİLMEDİ)

Bankalar sınırlı sayıda şube ve personel ile 10:00-16:00 arası açık olacak.

Araç muayene istasyonları açık olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir