İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

KPSS’li KPSS’siz kadın erkek 63 bin 432 personel alımı İŞKUR üzerinden başladı! Online başvurmak için tıklayın!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) her geçen gün yeni personel alım ilanlarını yayımlaya devam ediyor. Yayımlanan son personel alım ilanına göre 63 bin 432 KPSS’li KPSS’siz personel alımı yapılacak. Başvuruların İŞKUR üzerinden alınacağı personel alımına ilişkin başvuru şartları ve hangi mesleklerden alım yapılacağı haberimizde aktarıldı.

KPSS’li KPSS’siz işçi, memur ve temizlik görevlisi gibi çok sayıda meslek için personel alımları başladı. İŞKUR vatandaşların iş, sektörlerin de eleman ihtiyacını karşılamak adına 63 bin personel alımı yapacak. Alımlarda adayların belirtilen genel şartlarla birlikte, ilanların içerisinde özel şartları da taşıması gerekiyor.

YAYIMLANAN BELEDİYE İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

63 BİN KADIN ERKEK ELEMAN ALIMI YAPILACAK

İŞKUR açık iş ilanları üzerinden yayımlanan KPSS’Siz personel alımlarında Türkiye geneli için toplam da 63 bin kadın erkek personel alımı yapılacak. Özel kurumlarının yanı sıra kamu kurumları da çeşitli birimler için personel alımı yapıyor.

GÜNCEL KAMU İLANLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Başvuru yapmak isteyenler ilk olarak İŞKUR’a üye olup, sistem üzerinden ilanlara online olarak başvuru yapabilecek. Bunun için aşağıda verilen linkleri kullanabilirsiniz.

EN ÇOK ALIM YAPAN 10 MESLEK DALI

İŞKUR güncel iş ilanları sayfasında yayımlanan personel alım ilanları kapsamında KPSS’siz en çok alım yapan 10 meslek dalı şu şekilde sıralandı:

Beden İşçisi (Genel) 12316
Makineci (Dikiş) 1624
Temizlik Görevlisi 1357
Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1305
Turizm Ve Otelcilik Elemanı 1207
Satış Danışmanı / Uzmanı 1062
Ön Muhasebeci 961
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 815
Şoför-Yük Taşıma 787
Paketleme işçisi 770

İLANLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir