AlesEğitimSınavlar

ALES iptal mi olacak? ÖSYM ALES açıklaması!

Tam kapanma kararı ile birlikte binlerce kişi ALES iptal mi? sorusunun cevabını araştırıyor. Gelen bir son dakika haberine göre ÖSYM Başkanlığı tarafından 2020 ALES 1 sınavına ilişkin açıklama geldi. Peki, ALES iptal olacak mı? İşte detaylar..

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı ÖSYM takvimine göre 2 Mayıs 2021 Pazar günü yapılacak. ÖSYM, yaptığı açıklamasında sınav tarihinde bir değişiklik yapılmadığını belirterek, sınavın ilan edilen 2 Mayıs tarihinde yapılacağını açıkladı.

ÖSYM’DEN AÇIKLAMA GELDİ

ÖSYM Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1), 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığının yayımlamış olduğu Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında; 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek 2021-ALES/1’e katılacak adaylar (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) Sınava Giriş Belgelerini, sınav görevlileri ise sınava ait Görevlendirme Belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklardır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur”

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir