Genel

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor! Ramazan Bayramı’nda kamu çalışanlarına 2,5 gün idari izin!

Gelen bir son dakika haberine göre kamu çalışanları Ramazan Bayramı’nda 2,5 gün idari izinli sayılacak. Buna göre çalışanlar 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde tam gün, 12 Mayıs tarihinde ise yarım gün idari izinli sayılacak. Konuyla ilgili resmi yazı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşleri Başkanı Metin Kıratlı’nın imza ile gönderildi.

Kamu çalışanlarına Ramazan Bayramı dolayısıyla 2,5 gün idari izin verilecek. Kamuda görev yapan çalışanlar Ramazan Bayramı öncesi olan 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde tam, 12 Mayıs tarihlerinde ise yarım gün idari izinli olacak.

ÇEŞİTLİ YÖNTEMLERİN KULLANILABİLECEĞİ HATIRLATILDI

Gönderilen yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Nisan tarihinde Resmi Gazete’de koronavirüs tedbirleri kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu genelge ile salgının en aza indirilmesi açısından uzaktan çalışma, dönüşümlü ve esnek çalışma gibi yöntemlerin uygulanabileceği hatırlatıldı. Bu şekilde kamu çalışanları için bayram izni 9 gün oldu.

GÖNDERİLEN RESMİ YAZI

Genelgede yer alan esnek çalışma yöntemlerine titizlikle uyulması gerektiği hatırlatılırken, konuyla ilgili gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

“30 Nisan 2021 itibarıyla sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik  görev alanları hariç olmak üzere hizmetlerin asgari personelle yürütülmesi, yine  hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurulması kaydıyla kamu kurum  ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs pazartesi ve 11 Mayıs salı günleri  tam gün, 12 Mayıs çarşamba günü yarım gün idari izinli sayılmaları, Sayın  Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir