İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Öğretmen Evi’ne KPSS şartsız büro memuru alınıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden güncel iş ilanları yayımlanmaya devam ediliyor. Yayımlanan son ilana göre Öğretmen Evi’ne KPSS şartsız büro memuru alımı yapılacağı aktarıldı. Başvuruların bugün başladığı personel alımı için son başvuruların 3 Mayıs tarihinde sona ereceği duyuruldu. İŞKUR Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okul Müdürlüğü personel alım detayları haberimizde..

Yayımlanan personel alım ilanı kapsamında adaylarda KPSS puan şartının aranmayacağı duyuruldu. En az lise mezunu personel alım ilanları kategorisinde yayımlanan büro memuru alım için adayların taşıması gereken başvuru şartları ve ilan detayları haberimize ayrıntılı olarak eklenmiştir.

KPSS ŞARTI YOK

KPSS puanı olmayan adaylar, KPSS puan şartsız personel alım ilanını araştırmaya devam ediyor. Yayımlanan KPSS şartsız personel ilanı kategorisinde başvuruların başladığı iş ilanına göre başvuru şartları ve ilan detayları şu şekilde aktarıldı..

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

1- Daha önce sosyal tesislerde en az 3 yıl çalışmış olmak

2- Diksiyon kursu eğitimi almış olmak

3- Konaklama ve seyahat hizmetleri belgesi almış olmak

4- Yönetici asistanlığı belgesi almış olmak

5- Adli sicil kaydı bulunmamak

– İstenen belgeler noter kurasından önce teslim edilecektir.

– Talep sayısının 4 katı kura ile belirlenecektir.

– Asıl liste sayısı alınacak eleman sayısının 4 katını geçmediği takdirde noter kura çekimi yapılmayacaktır.

– Personelin çalışma saatleri talebi veren kamu kurum ve kuruluşunca vardiya esasına göre belirlenmektedir. Personel ihtiyaç halinde talebi veren Kurumun diğer birimlerinde de görevlendirilebilecektir.

İLAN DETAYLARINI İNCELEMEK VE BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir