Gündem

17 günlük kapanmada AVM’lerle ilgili yeni karar!

Türkiye Perşembe akşamı itibariyle tam kapanma dönemine geçiyor. 17 günlük tam kapanma döneminde AVM’lerle ilgili yeni karar alındı. Buna göre bu süreç içerisinde AVM esnafından kira alınmayacak.

Salgında kapalı olan mekanlardan birisi de AVM’ler olacak. İşleri salgın dönemince iyice azalan AVM esnafı bu kapanma kararı ile ne yapacağını düşünürken, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği tarafından açıklama geldi.

BU SÜREÇTEN OLUMLU SONUÇ ALMAK İÇİN

AYD yapmış olduğu açıklamasında tam kapanma döneminde esnaftan kira alınmayacağını duyurdu. Konuyla ilgili Prof. Dr. Hüseyin Altaş, açıklamasında, bu süreçten olumlu sonuç almak için sürecin ceremesine çekmeye hazır olduklarını belirtti.

DOLAYLI İSTİHDAM 3 MİLYONU BULUYOR

Yüz binlerce kişiye ekmek kapısı olan AVM’ler 17 gün boyunca kapalı olacak. Bu kapanmanın normalleşme açısından çok önemli olduğun belirten AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, şu açıklamayı yaptı:

“Bizler AVM yatırımcıları olumlu sonuç almak için bu sürenin ceremesini çekmeye hazırız. Yeter ki ülke olarak bu beladan kurtulalım. Bu süreçte sektöre desteğimizi sürdürmek için üye alışveriş merkezlerimiz kiracılarından kira almayacaktır. Hepimiz sonuçta aynı gemideyiz, elbirliği ile bu sıkıntılı süreci aşacağız. Bir an önce aşılanmanın artması ve sürecin çok daha iyi bir yere gitmesini umuyoruz.  Bunlar da önemli bir oranı oluşturuyor. Derneğimize üye olmayanlar da bizim aldığımız kararları yakından takip edip, uygulamaya özen gösteriyorlar. AVM’lerin bir anlamda istihdam deposu olarak da faaliyet gösteriyor. AVM’ler 600 bin kişiye doğrudan istihdam sağlıyor, dolaylı olarak ise sağlanan istihdam 3 milyonu buluyor. Bu nedenle buradaki sağlıklı işleyişin devamı her bakımdan büyük önem taşıyor”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir