Ekonomi

Emekli ikramiyelerine zam geldi! Emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu?

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin bu yıl için olan miktarını açıkladı. 2 yıldır her 2 bayramda da 1.000 TL’lik ikramiye veriliyor. Erdoğan kararname ile ikramiyenin 1.100 TL’ye çıkartıldığını duyurdu.

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Her yıl 2 defa ödenen emekli bayram ikramiyelerine zam geldi. 3 Mayıs – 7 Mayıs tarihleri arasında ödenmesi beklenen ikramiyeler 1.100 TL olarak zamlandı.

2.200 TL İKRAMİYE ÖDENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısı sonrasında gazetecilerden gelen ikramiye sorusuna şu yanıtı verdi:

“Emeklilere bayram ikramiyesinin bin 500 lira gibi bir rakam konuşuluyor” soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir şey yok. Ben ne dedim? Bin + enflasyon. Büyük ihtimalle enflasyon 85 gibi oluyor, bunu inşallah 100’e tamamlayacak, inşallah bin 100 olarak yapacağız. Bunu da Meclis’e değil, bir kararname ile göndereceğiz. Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz”

Alınan kararla birlikte emekliler böyle Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere toplam da 2.200 TL ikramiye alacak.

İKRAMİYELER NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatırılacak? sorusu emeklilerin en çok araştırdığı konular arasında yerini aldı. Yapılan açıklamaya göre ikramiyeler 3 – 7 Mayıs tarihleri arasında ödenmesi planlanıyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir