Genel

Tam kapanmada eczanelerin çalışma saatleri değişti!

Tüm Türkiye’de 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00’dan 17 Mayıs Pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar tam kapanma uygulanacak. Bu süreç içerisinde bugün başlayacak tam kapanmaya ilişkin eczane çalışma saatleri merak konusu oldu. Konuyla ilgili İstanbul Eczacı Odası tarafından açıklama yapıldı.

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada eczanelerin 09.00 – 18.00 arasında hizmet vereceği duyuruldu. Bununla birlikte 17 Mayıs tarihinden itibaren de eski çalışma düzeni 09.00 – 19.00 arasında olacağı aktarıldı.

TAM KAPANMA BU AKŞAM BAŞLIYOR

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada 29 Nisan Perşembe akşamı tam kapanma uygulamasının başlayacağı duyurulmuştu. Bu kapsamda bugün başlayacak olan ve 17 Mayıs’a kadar devam edecek olan tam kapanmada eczanelerle ilgili açıklama geldi.

KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

İstanbul Eczacı Odası tarafından yapılan açıklamada, “Kovid-19 önlemleri kapsamında tam kapanma ilan edilen 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında (resmi tatil günleri hariç olmak üzere) 30 Nisan Cuma gününden başlayarak 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar İstanbul il sınırları içindeki eczanelerimiz için mesai saatleri 09.00-18.00’dir” ifadesi kullanıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir