Ekonomi

Hazırlıklar başladı! 6 ay ertelemeli 100 bin TL’ye kadar kredi geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ekonomi reform paketine ilişkin önemli bir açıklama yapıldı. Konuyla ilgili bir torba teklif hazırlığına başlandı. Küçük işletmeler için kredi desteği verilecek. İşte konuyla ilgili aktarılan detaylar ve merak edilenler..

Küçük işletmeler için kredi desteği verilecek. Bakanlık geçtiğimiz ay duyurulan reform takvimi için çalışmalara başlandığını ifade etti. Haziran ayının sonuna kadar hayata geçirilmesi ve uygulanması durumunda düzenlemelerin torba teklif haline getirileceği açıklandı.

FİYAT İSTİKRARI KOMİTESİ OLUŞTURULACAK

Enflasyonda meydana gelebilecek artış ve dezenflasyon süreci göz önüne alınarak oluşturulan risk unsurlarının değerlendirilmesi ve gerekli önlemlerin alınması için fiyat istikrar komitesi oluşturulacak.

YENİ TEKLİF HAZIRLANIYOR

Torba yasa içerisinde hem küçük hem de mikro işletmeler için yeni bir destek paketi hazırlanıyor. Belirtilen işletmelerde KGF destekli kredi imkanı getirilecek. Çalışanlar için 100 bin TL’ye kadar kredi hakkı verilirken, üst limit kredi miktarı 500 bin TL olacak. Krediler 2 yıl vadeli, ilk 6 ayın ise geri ödemesiz dönem olacağı aktarıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir