Eğitim

Kısıtlamadan muaf olan ailelerin çocukları için kreşler açık olacak!

Gelen bir son dakika haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından çok sayıda veliyi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Yanık, yaptığı açıklamasında bu akşam saat 19.00’da başlayıp, 17 Mayıs’a kadar devam edecek olan tam kapanma süresi içerisinde kısıtlamalardan muaf olan ailelerin çocukları için kreşlerin açık olacağını ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen kabine toplantısı sonrasında tüm Türkiye’de bu akşamdan itibaren etkili olacak tam kapanmada velileri ilgilendiren bir karar açıklandı.

KARAR AİLE BAKANLIĞI’NA BIRAKILMIŞTI

Pek çok mekan için kapatılma kararı verilirken, kreşlerin durumu için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada kreş ve anaokullarının Milli eğitim Bakanlığı’nın kararı ile kapatıldığını ifade ederek, “Bu konuya ilişkin bir değerlendirmeyi bir iki gün içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı bir karar verecekler ve bu konuda bir istisna ortaya koyacağız. Burada mümkün olduğunca hareketliliği azaltmak istiyoruz” demişti.

MUAF OLAN AİLELERİN ÇOCUKLARI İÇİN KREŞLER AÇIK OLACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklama yapıldı. Bakanlığa bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile özel çocuk kulüplerinin tam kapanma döneminde sadece muaf olan ailelerin ihtiyaçlarının giderilmesi için faaliyetlerine devam edeceklerini duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bu doğrultuda Bakanlığımız tarafından izni verilen ve denetlenen özel kreş ve gündüz bakımevleri ile özel çocuk kulüplerinin tam kapanma döneminde, sadece kısıtlamalardan muaf olanların çocuklarının bakım ve gözetim ihtiyaçlarının güvenli bir ortamda sağlanabilmesi amacıyla, faaliyetlerinin devamına karar verildi”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir