Genel

Tam kapanma döneminde bir ilk! O ilde markette satılan ürünlere kısıtlama getirildi!

Gelen bir son dakika haberine göre koronavirüs salgını kapsamında tam kapanma dönemine dün akşam itibariyle giren ülkemizde bir ilk karar alındı. Buna göre Kütahya’da tam kapanma döneminde marketlerde satılan bazı ürünlere kısıtlama getirildi.

Konuyla ilgili İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni bir karar aldı. Buna göre marketlerde bulunan ayakkabı, kırtasiye, hırdavat, giyecek ve zücaciye gibi birtakım ürünlere kısıtlama getirildi. İşletmelerin 17 Mayıs tarihine kadar kapalı olması sebebiyle marketlerde bu ürünlere yoğun talep olabileceği öngörüldü. Bunu engellemek adına reyonların önüne bant çekilecek.

ALINAN KARAR MARKETLERE GÖNDERİLDİ

Alınan karar, kent genelinde bulunan bütün marketlere tebliğ edildi. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun yapmış olduğu toplantıda, marketlerde kapalı işletmelerden ürün alınmadığında, yoğun olacağı göz önüne alındı.

TAM KAPANMA SONUNA KADAR UYGULANACAK

Tam kapanma döneminde açık olan ve hizmet veren marketlerde bu sebeple ayakkabı, kırtasiye, zücaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapılan reyonların önüne bant çekilmesine karar verildi. Bu karar tam kapanma süreci bitimine kadar uygulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir