İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Polisevi KPSS şartsız daimi işçi alımına başladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan personel alım ilanı kapsamında Bolu Polisevi Müdürlüğü bünyesine KPSS şartsız daimi işçi alımı yapacağı ifade edildi. Başvuruların bugün itibariyle başlayacağı personel alımı için son başvuruların 4 Mayıs tarihinde sona ereceği açıklandı. Polisevi KPSS’siz işçi alımı için detaylar haberimizde..

KPSS şartsız işçi alım ilanı bugün yayımlandı. Yayımlanan son ilana göre Polisevi bünyesine daimi olarak çalışacak bahçıvan alımı yapılacağı duyuruldu. Salgın sebebiyle başvurular İŞKUR üzerinden online olarak alınacak.

BAHÇIVAN ALIMI

Polisevi bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyenler için yeni ilan yayımlandı. Yayımlanan ilana göre KPSS şartsız daimi bahçıvan alımı yapılacak. Başvuru şartları İŞKUR üzerinden şu şekilde açıklandı:

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL HUSUSLAR;

Talebe başvuracak adayların;

En az Ortaöğretim mezunu olması,

Tercih sebebi olarak çevre ve bahçe bakımı ile ilgili kurs almış olması,

Çim biçme makinesi ve tırpan kullanabilmesi,

Budama işleri konusunda deneyim sahibi olması şartları aranmaktadır.

Ayrıca;

Daha önce çalışmış olduğu Kamu Kurum ve Kuruluşlarına dava açmamış olması,

Hakkında daha önce açılmış bir davadan ceza almamış olmak ve hakkında devam eden bir soruşturması bulunmamak ve bunu belgelemesi,(sabıka kaydı)

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümleri gereği işçi olarak alınacaklarda aranacak şartlara hazi olması,

Mesai saatlerinin belirlenmesinde kurum şartlarına uyması,(Haftasonu ve gece mesaisinde çalışabilmek)

Bölümünde 3 yıl tecrübesi olmak ve bunu belgelemesi,

Polisevi Şube Müdürlüğünün tüm birimlerinde çalışmayı kabul etmesi gerekmektedir.

İLAN DETAYLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir