Gündem

Son dakika acı haber geldi! 2 askerimiz şehit oldu!

Gelen bir son dakika haberine göre Pençe Yıldırım Harekatı’nda 2 askerimiz şehit oldu. Konu ile ilgili acı haber Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Irak’ın kuzeyinde düzenlenen Pençe Yıldırım harekatı bölgesinden acı haber geldi. 2 askerimizin şehit olduğunu duyuran bakanlık, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“1. Irak’ın kuzeyinde icra edilen Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında 28 Nisan 2021 tarihinde güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırı neticesinde yaralanarak hastaneye sevk edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur.

2.Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında icra edilen ikmal faaliyeti sırasında, 30 Nisan 2021 tarihinde helikopterden iniş esnasında bir kahraman silah arkadaşımız düşme sonucu yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir