Genel

Kütahya’ya şehit ateşi düştü! Pençe – Yıldırım Harekatı’nda bir askerimiz şehit oldu!

Acı haber gece saatlerinde geldi. Pençe – Yıldırım Harekatı bölgesindeki üs bölgesinde terör örgütü tarafından yapılan roketli saldırı sonucunda Uzman Çavuş Ahmet Asam şehit oldu. Konuyla ilgili haber MSB tarafından duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Pençe-Harekatı bölgesindeki üst bölgesine terör örgütü tarafından roketli saldırı düzenlendiği ve saldırı sonucunda bir askerin şehit olduğun duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan MSB, “Pençe-Yıldırım Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize terör örgütü tarafından yapılan roket saldırısında bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadesini kullandı.

KÜTAHYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

23 yaşında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Asan’ın Kütahya’nın Emet ilçesindeki baba ocağına şehit haberi düştü. Sokağa ve evinin balkonuna Türk bayrakları asıldı. Sağlık ve polis ekipleri, şehidin baba ocağındaki evinin önünde tedbir ve güvelik amacı ile durdu.

VALİDEN AÇIKLAMA

Kütahya Valisi Ali Çelik açıklamasında “Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Yıldırım Harekatı’nda yaralanan ve Hakkari’de tedavi gören kahraman hemşehrimiz Uzman Çavuş Ahmet Asan şehit düştü. Başımız sağ olsun. Şehadete eren kahraman evladımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi.

Bir Yorum

  1. ALLAH ŞEHADETİNİ KABUL ETSİN bütün şehitlerimize ALLAH tan rahmet kederli ailesine sabır diliyorum mekanlarınız Firdevs olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir