Sağlık

Koronavirüse yakalanan erkeklerde yeni problem! Yoğun olarak görülüyor!

Hayatımızın büyük bir kısmını etkileyen ve yaklaşık 1,5 yıldır gerilemeyen koronavirüs salgınında yeni bir bilgi geldi. Yapılan açıklamalara göre koronavirüse yakalanan bazı kişilerde yoğun saç dökülmesi görüldüğünün özellikle de bu durumun erkeklerde daha yaygın olduğu ifade edildi.

Son günlerde erkeklerde saç dökülmesinin yoğun bir şekilde görüldüğü ifade edildi. 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentine ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyayı etkisi alına alan koronavirüs salgınına ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

SAÇ DÖKÜLMESİ

Milyonlarca insanın ölmesine ve bir o kadar kişinin de hasta olmasına neden olan koronavirüs salgınına ilişkin her geçen gün yeni veriler gelmeye devam ediyor. Yeni bilgilerden birisi de saç dökülmesi olarak adlandırıldı.

ERKEKLER DE DAHA YOĞUN OLARAK GÖRÜLÜYOR

Saç dökülmesi kadınlarda da görülse de erkekler daha yoğun olarak görülüyor. Kadınlardaki dökülmenin asıl sebebinin stres olduğu ifade ediliyor. Erkekler de ise tepeden açılma, fontel bölgelerden içeriye doğru dökülmeler daha sık meydana geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir