Genel

Vakalar düşmezse sıkı tedbirler geliyor! Özellikle aşı olmayanlar..

Koronavirüs salgınında Türkiye tam kapanarak, vaka sayışlarını azaltmayı hedefliyor. Ancak bayramdan sonra vaka sayılarında istenilen bir seviyede düşüş yaşanmazsa, yeni kısıtlamaların gelebileceği gündeme bomba gibi düştü.

Alınan kısıtlama kararları ile birlikte bayramdan sonra günlük vaka sayılarının 5 binin altına inmesi bekleniyor. Vakalar istenilen seviyeye indiği durumda sınırlamaların kaldırılması gündemde olacak. Ancak vaka sayılarının hedeflenen seviyeye inmemesi halinde toplumun büyük bir kısmı aşılanana kadar daha sert tedbirlerin gelebileceği aktarıldı.

 VAKALAR PATLAMIŞTI

Geçtiğimiz yıl vaka sayıları belirli bir seviyeye düştükten sonra 1 Haziran’da AVM’ler restoran ve lokantalar yeniden açılmıştı. ancak bazı illerde vakaların kontrolden çıktığı görülmüş, vakalar adeta patlamıştı.

TEDBİRLER VAKA SAYILARINA GÖRE DEVAM EDECEK

Kapanmanın etkisinin bayramdan sonra görülmesi bekleniyor. eğer bayramdan sonra vaka sayıları 5 binin altına inerse, sınırlamaların kaldırılması gündemde olacak. Normalleşme adımları Bilim Kurulu’nun tavsiyesi doğrultusunda belirlenecek. Eğer vakalar istenilen seviyelere inmezse, belirli bir saatten sonra uygulanan sokağa çıkma kısıtlamanın devam edeceği belirtiliyor.

TABLO KÖTÜ OLURSA DAHA SIKI TEDBİRLER GELECEK

Vaka tablosunun daha da kötüye gitmesi durumunda tedbirler iyice ağırlaştırılacak. Aşılamanın bu süreç içerisinde eksiksiz bir  şekilde kontrollü olarak devam etmesi büyük bir katkı sağlanacak. Vaka sayılarının düşmemesi durumunda toplumun büyük bir kısmı aşılanana kadar tedbirlerin alınacağı ifade ediliyor. Özellikle aşı olmayan kesimin toplumdaki dolaşımını azaltmak adına tedbirlerin gündemde gelebileceği belirtiliyor.

 

Bir Yorum

  1. Ne komik.Sanki aşı var da.
    Ya bırakın komediyi.Liseleri aç öğretmeni aşılama sonra da tedbir de.Daha yeni 42 yaşında öğretmen bayan vefat etti.2 çocuğu ortada kaldı.Artık bu işin ciddiyeti ve güvenilirliği kalmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir