İş İlanlarıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 8 bin 121 işçi ve sözleşmeli personel alımı yapılacak!

Son dönemlerde çeşitli kamu kurumları personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 8 bin 121 personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Bunun üzerine alımların ne zaman yapılacağı ve detayların ne kadar açıklanacağı merak konusu oldu.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında genç istihdamına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerin iş hayatına katılımı için firmalara destek verileceği ve personel alımlarında gençlere öncelik verileceğinin altı çizilmişti.

BAKAN KASAPOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Bu kapsamda da bir sonraki personel alımının Gençlik ve Spor Bakanlığı’na yapılacağı ifade edilmişti. Konuyla ilgili Dr. Mehmet Kasapoğlu’da açıklama yaptı.

“GENÇLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Bakan Kasapoğlu, toplantıdan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını paylaşarak, “Gençlerimize hayırlı, uğurlu olsun” ifadesini kullandı. İşte Bakan Kasapoğlu’nun o açıklaması:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan: Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız bu yıl sözleşmeli ve işçi kadrosuna toplam 8 bin 121 kişiyi istihdam edecektir”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kamunun ve belediyelerin yürüttüğü projeler için genç istihdamını zorunlu kılıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız sözleşmeli ve işçi kadrosunda bu yıl toplam 8 bin 121 kişiyi istihdam edecektir. Şehit yakınları ve gazilerimizin istihdamını 333 atamayla toplamda 45 binin üzerine çıkardık” ifadelerini kullanmıştı. GSB’nin personel alımlarının tek bir ilanda mı yoksa farklı ilanlarla mı yapılacağı, başvuru şartlarının neler olacağı, sınav süreci ve diğer detaylara ilişkin ise henüz bir duyuru bulunmuyor. GSB’nin personel alımıyla ilgili yeni duyuru geldiği anda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz”

Bir Yorum

  1. Sayın devlet büyüklerim yaşımız geçiyor iş bulamıyoruz istihdam olamıyoruz iktisat mezunuyum iş sıkıntısı yaşıyoruz lütfen istanbul gaziosmanpaşa ve bayrampaşa kamu kurumları ve ptt memur alımı yaparmısınız vatanımıza milletimize hizmet edip görev almak için can atıyoruz görün halimizi artık lütfen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir