İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıÖzel Sektör İş İlanlarıPersonel Alımı

Kamu ve özel sektöre vasıflı vasıfsız toplam da 10 bin işçi alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) açık iş ilanları üzerinden yeni personel alım ilanları yayımlaya devam ediyor. Yayımlanan son personel alım ilanlarına göre kamu ve özel sektöre vasıflı vasıfsız toplam da 10 bin işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Türkiye geneli çeşitli iller için yapılacak olan personel alımı kapsamında adaylarda aranan şartlar ve başvuru ekranı haberimizde..

İş arayan vatandaşlar, güncel olarak İŞKUR’un yayımladığı ilanları yakından takip ediyor. İŞKUR son olarak Türkiye genli vasıflı vasıfsız – kadın erkek toplam da 10 bin 35 personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların İŞKUR üzerinden alınacağı personel alımı için taşınması gereken şartlar bulunuyor.

KPSS ŞARTI YOK

İşçi alım ilanları içerisinde aranan şartlarda KPSS şartının olmadığı görüldü. Kamu iş ilanlarının da bu kategori içerisinde yayımlandığı işçi alımı için genellikle alımların özel sektöre yapılacağı ifade edildi. Alıma dair aranan şartlar şu şekilde belirtildi:

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

İLAN DETAYLARINI İNCELEMEK VE BAŞVURU EKRANINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir