Genel

Bugün marketler kaça kadar açık? Hafta sonu bakkallar kaçta kapanıyor?

Türkiye koronavirüsle mücadelesinde tam kapanma dönemi tüm hızıyla devam ediyor. 17 günlük tam kapanma döneminde 3. günde vatandaşlar bugün marketler kaça kadar açık sorusunun cevabını merak ediyor. Peki, hafta sonu market ve bakkallar açık mı? Hafta sonu bakkallar kaçta kapanıyor? İşte detaylar..

Vaka sayılarının hızlı bir şekilde düşürülmesi adına tam kapanma dönemi 29 Nisan Perşembe günü başladı. Vaka sayılarının hızlı bir şekilde indirilmesi için vatandaşlar ilk hafta sonunda vakitlerinde evlerinde geçiriyor. Pek çok kişi yasak döneminde market ve bakkalların nasıl hizmet verdiğini merak ediyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DUYURDU

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada tam kapanma uygulaması 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp, 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00’te sona erecek. Bu süreç içerisinde market, bakkal, kasap ve kuruyemişçi gibi dükkanlar açık olacak.

PAZAR GÜNLERİ MARKET VE BAKKALLAR AÇIK MI?

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde bakkal, market, manav, tatlıcı ve kuruyemişçi gibi dükkanlar 10.00 – 17.00 arasında hizmet verecek. Ancak zincir marketler bu kapsamda Pazar günleri hizmet vermeyecek.

Zincir marketler hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 10.00-17.00 arasında hizmet verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir