İş İlanlarıPersonel AlımıSağlık PersoneliSözleşmeli Personel Alım İlanları

Ankara Üniversitesi 119 sözleşmeli personel alımı yapıyor!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Ankara Üniversitesi’nin 119 sözleşmeli personel alımı yapacağı duyuruldu. Üniversite bünyesine KPSS puan şartı ile yapılacak olan alımda çeşitli sağlıkçı kadrolarına alım yapılacağı ifade edildi. Ankara Üniversitesi 119 sözleşmeli personel alım ilan detayları haberimizde

Ankara Üniversitesi KPSS şartlı sözleşmeli personel alım ilanı kapsamında tıbbi sekreter, diyetisyen, fizyoterapist, çocuk gelişimcisi, laborant gibi çeşitli hastane personelleri üzerinden alım yapılacak. Alımlar için başvurularla ilgili detayların ulaşılabileceği web sayfası da duyuruldu.

Yayımlanan ilanda, adaylar için, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesine göre Üniversitemizde toplam 119 pozisyona 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alınacaktır” ifadesi kullanıldı.

I- GENEL ŞARTLAR

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları

taşımak.

2) 2020 KPSS (B) grubu sınavlarından lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır.

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

AÇIKLAMALAR

http://personeldb.ankara.edu.tr adresinde yer almaktadır.

Bir Yorum

  1. Sayın devlet büyüklerim yaşımız geçiyor iş bulamıyoruz istihdam olamıyoruz lütfen istanbul gaziosmanpaşa ve bayrampaşa kamu kurumları ve ptt memur alımı yaparmısınız vatanımıza milletimize hizmet edip görev almak için can atıyoruz görün halimizi artık lütfen