Genel

İstanbul Valiliği’nden flaş yasak açıklaması! Tam kısıtlamaya kadar yasaklandı!

İstanbul Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. İstanbul Valiliği yapmış olduğu açıklamasında İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararı ile tam kapanma sona erene kadar il genelinde alkollü ürünlerin satışının yasaklandığını duyurdu.

Koronavirüs salgını kapsamında Türkiye genelinde tam kapanma devam edene kadar alkol satışının yasaklandığı duyurulmuştu. Konuyla ilgili son açıklama İstanbul Valiliği tarafından yapıldı.

İstanbul Valiliği yapmış olduğu açıklamasında il genelinde 17 Mayıs tarihine saat 05.00’ae kadar devam edecek olan tam kapanma döneminde tekel büfelerin kapalı olmasına ve çeşitli yerlerde alkol ürünü satılmamasına karar verildiği açıklandı.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Valilik yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İçişleri Bakanlığının Genelgesine istinaden; İlimiz genelinde 17.05.2021 Pazartesi günü saat 05.00’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde tekel büfelerinin kapalı olmasına, market, bakkal ve büfe gibi yerlerde de alkol ürünü satılmamasına karar verilmiştir”

“Kaymakamlar ve ilgili Kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir