Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’ndan emekli ikramiyeleri ile ilgili açıklama!

Gelen bir son dakika haberine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından emekli ikramiyelerine ilişkin son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin yaptığı açıklamasında emekli vatandaşların ikramiyelerini 6 – 7 Mayıs tarihlerinde hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bilgin, detayları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Bakan Bilgigin, ikramiyelerin ödeneceği tarihleri duyurarak, tüm emeklilerin bayramını şimdiden tebrik etti.

Bakan Vedat Bilgin’in açıklaması şu şekilde:

“Emeklilerimize bayram ikramiyeleri 6-7 Mayıs tarihlerinde ödenecek. SSK emeklilerimizin 6 Mayıs’ta, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerimizin ise 7 Mayıs’ta bayram ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak. Tüm emeklilerimizin ve ailelerinin şimdiden bayramını tebrik ediyorum”

EMEKLİLER İKRAMİYELERİNİ NASIL ÇEKECEK?

Tam kapanma döneminde emekli vatandaşlar, ikramiyelerini nasıl çekeceklerini araştırmaya başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada emeklilerin kısıtlama dönemin ikametlerinde sınırlı olmak koşulu ile ikramiyelerini çekebilecekleri, bu süreç içerisinde yasaktan muaf olacakları belirtildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir