Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan beklenen açıklama geldi! Sigara satışı yasaklandı mı?

Dün akşam İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile gönderilen market konulu genelge sonrasında vatandaşlar sigara satışı yasaklandı mı? sorusuna cevap aramaya başladı. Dün geceden itibaren sosyal medya üzerinde en çok konuşulan konulardan bir tanesi de sigara olunca, bugün İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı tarafından yapılan açıklamada tam kapanma döneminde marketlerde bazı ürünlerin satışlarına yönelik getirilen yasaklarla ilgili açıklama yapıldı. Çataklı, açıklamasında online alışveriş ve sigara satışları ile ilgili detayları paylaştı.

SİGARA YASAĞI GELDİ Mİ?

Vatandaşlar genelge sonrasında sigara yasağının gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı. Sigara yasağına ilişkin sosyal medyadaki iddiaları değerlendiren Çataklı, marketlere ilişkin yayımlanan son genelgeye göre sigara yasağına ilişkin bir kısıtlama olmadığını ifade etti.

Çataklı açıklamasının devamında sosyal medyada sigara yasağına ilişkin yapılan paylaşımlarda bunun sadece bir dedikodu olduğunu belirtti.

ONLİNE ALIŞVERİŞLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Basın mensuplarının merak ettiği sorulara cevap veren Çataklı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yeni ihtiyaçlar karşısında yeni tedbirler almamız gerekiyor. Marketlerle ilgili yeni bir genelge yayınladık. Hangi ürünlerin alınıp satılabileceğini de belirledik. Buradaki temel amaç, minimum yoğunluk. Online satışlara gelince amacımız olabildiğince insanları bir araya getirmemek. Online alışverişlerle ilgili kısıtlama söz konusu değil”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir