Genel

81 il hava durumu tahminleri açıklandı! Bu illere hem yağış geliyor, hem de sıcaklık düşüyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşların yakından takip ettiği güncel hava durumu tahminlerini il il açıkladı. Açıklanan hava durumu tahminleri ile birlikte bugün hava nasıl olacak? sorusu da cevap bulmuş oldu. 81 il için tek tek haritalı olarak açıklanan güncel hava durumu tahminleri haberimizde ayrıntılı olarak mevcuttur.

MGM tarafından yapılan açıklamada bazı bölgelerimizde yoğun bir şekilde sağanak yağış görüleceği ve yağış görülen yerlerde sıcaklığın 5 derece kadar daha düşeceği kaydedildi. Aynı zamanda kuzey kesimlerde de sıcaklık 2 – 4 arasında artış gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: “Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu (Malatya ve Elazığ dışında) ile İzmir, Manisa ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor” ifadesi kullanıldı.

HAVA SICAKLIĞI

Yağış alan doğu kesimlerde 3 ile 5 derece azalacağı, kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Doğu Anadolu’nun güney doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

5 MAYIS GÜNCEL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer çok bulutlu, İzmir ve Manisa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Artvin çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Bölge genelinin (Malatya ve Elazığ dışında) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir