Gündem

AFAD son dakika duyurdu! Ege Bölgesi’nde deprem oldu! İlk rakamlar geldi..

Gelen bir son dakika haberine göre AFAD, Çanakkale ilinin Biga ilçesinde az önce 4,0 şiddetinde deprem olduğunu duyurdu. Meydana gelen depreme ilişkin Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 3,7 olarak açıkladı. İşte meydana gelen son deprem ve Biga depremi için yapılan açıklamalar..

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) deprem açıklaması yaptı. Sabah saat 09.42 civarında meydana gelen depremin büyüklüğü 4,0 olarak aktarılırken, depremin merkez üssü Çanakkale’nin Biga ilçesi açıkları (Erdek Körfezi) olarak ifade edildi. AFAD deprem açıklamasından sonra Kandilli Rasathanesi de deprem açıklaması yaptı.

AFAD’IN VERİLERİ

AFAD tarafından yapılan deprem açıklamasında saat 09.42 civarında meydana gelen depremin büyüklüğü 4,0 olarak ifade edildi. Depremin derinliği 6,95 km olarak aktarıldı.

KANDİLLİ’NİN VERİLERİ

AFAD tarafından yapılan açıklama sonrasında bir açıklama da Kandilli Rasathanesi tarafından geldi. Kandilli yaptığı açıklamasında depremin Bozlar – Biga (Çanakkale) bölgesinde meydana geldiğini duyurdu. Depremin 09.42 kaydedildiğini ifade eden kurum, büyüklüğün 3,7 derinliğin ise 13,7 km olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE’DE MEYDANA GELEN SON DEPREMLER

Türkiye’de meydana gelen son depremler şu şekilde ifade edildi:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir